Obecność w gabinetach dobrego chirurga naczyniowego sprawia, że gabinety Neomedica stają się wyjątkowe. Jest to profesja niezwykle potrzebna i ważna. W naszych gabinetach pracują najlepsi specjaliści, którzy dbają o zdrowie i bezpieczeństwo pacjentów. Więcej informacji o specjalistach i wykonywanych przez nich badaniach znaleźć można na stronie: https://www.neomedica.pl/oferta/specjalizacje/chirurgia-naczyniowa

Inne badania obrazowe

Kolejnym badaniem, które wykonują specjaliści w gabinetach Neomedica, jest USG doppler tętnic i żył kończyn, szczególnie dolnych. Jest to nieinwazyjne, bezbolesne badanie, które nie naraża Cię na szkodliwe promieniowanie. . Badanie dostarcza lekarzowi ważnych informacji na temat przepływu krwi przez główne tętnice i żyły. Może również ujawnić zablokowany lub zmniejszony przepływ krwi przez zawężone obszary tętnic, co może ostatecznie doprowadzić do udaru mózgu.

Podstawowa diagnostyka kończyn w Neomedica

Badanie ultradźwiękowe typu dopplerowskiego jest testem, który wykorzystuje fale dźwiękowe o wysokiej częstotliwości do pomiaru ilości przepływu krwi w tętnicach i żyłach, zwykle tych, które dostarczają krew do rąk i nóg. Badania przepływu krwi mogą wykryć nieprawidłowy przepływ w tętnicy lub naczynia krwionośnego. Jest to przydatne w diagnozowaniu i leczeniu różnych schorzeń, w tym zakrzepów krwi i słabego krążenia. Ultradźwięki dopplerowskie mogą być wykorzystywane jako część badania przepływu krwi.

By admin