25Środki do leczenia zwierząt służą w leczeniu takich chorób zwierzęcych, jak borelioza, zatrucie czy zwykłe przeziębienie podobne do infekcji spotykanej wśród ludzi. Jednocześnie przeznaczone są one dla tych zwierząt, które zostały pogryzione przez pchły. Dostępność tego rodzaju środków jest bardzo ważna zwłaszcza dla właścicieli domowych zwierząt, którzy nie mogą pozwolić na to, żeby ich dzieci miały jakikolwiek kontakt z chorymi zwierzętami. Poza tym są one stosowane w leczeniu również przydomowych zwierząt, które mogłyby stać się groźne dla otoczenia z powodu swojej choroby.

Ogromną popularnością wśród właścicieli zwierząt cieszą się krople na kleszcze dla psa. Są one bardzo bezpieczne, dlatego mogą być stosowane u psów w praktycznie każdym wieku. Jednak nie zawsze są one w pełni skuteczne, a wówczas trzeba sięgnąć również po dodatkowe środki. Chodzić będzie przede wszystkim o takie środki, które służą w leczeniu zakażenia psa boreliozą. Trzeba również pamiętać, że kleszcze mogą atakować również koty. Tymczasem kleszcze u kota są bardzo niebezpieczne również ze względu na to, że koty są małymi zwierzętami, na skórze których bardzo łatwo powstają również zranienia.

Z podobnych przyczyn wielu właścicieli poważnie podchodzi do problemu występowania u kotów pcheł. Na szczęście środek na pchły sprzedawany w sklepach weterynaryjnych bardzo dobrze radzi sobie z niszczeniem wszelkiego rodzaju pcheł, a dodatkowo sprawia, że pchły nie zbliżają się tak często do kota, ponieważ są skutecznie odstraszane.

By admin