Odpowiednie oprogramowanie to optymalne prowadzenie przychodni

prowadzenie przychodniKażdy właściciel czy manager przychodni lekarskiej, kliniki czy nawet poradni pierwszego kontaktu zdaje sobie sprawę z tego, żeby móc prawidłowo oraz optymalnie prowadzić jakąkolwiek placówkę służby zdrowia to musi posiadać profesjonalny, dedykowany program dla przychodni.

Jedynie spełniający najwyższe standardy (zarówno zabezpieczenia IT, łatwość obsługi przez ostatecznego użytkownika, szybkość zapisu i przesyłu danych) program dla przychodni może pozwolić na stabilne i nakierowane na rozwój prowadzenie takiej placówki. Jednak jak wybrać takie oprogramowanie medyczne? No co zwrócić uwagę przy wyborze ewentualnego producenta takiego oprogramowania?
Z całą pewnością jednym z podstawowych parametrów, na który trzeba zwrócić uwagę to chmura obliczeniowa, w której będzie przechowywana cała elektroniczna dokumentacja medyczna.

Sprawdzając jakość oferowanych chmur, należy przyjrzeć się takim atrybutom jak kopia zapasowa (backup), konieczność lub brak dodatkowego oprogramowanie instalowanego na komputerach klienta oraz możliwość dostępu poprzez zdalny pulpit. Pierwsza cecha powie nam gdzie i jak będzie przechowywana kopia wszelkich naszych dokumentów medycznych. Dobrze by było gdyby dane te trzymano z dala od źródła ich głównego przechowywania.

Kolejna sprawa, to instalowanie dodatkowego oprogramowania na komputerach w placówce medycznej. Zagrożeniem takiego rozwiązania jest z pewnością sytuacja gdy dojdzie do awarii naszego oprogramowania lub stacji roboczej. Wtedy do czasu naprawy jesteśmy zawieszeni w pracy. Rozwiązaniem tego jest dostęp do danych przez protokół Remote Desktop. Dzięki temu pracujemy bezpośrednio na serwerze a dostęp do niego mamy z każdego komputera.

Comments are closed.

Advertisement
 • Środki do leczenia zwierząt

  Środki do leczenia zwierząt

  Środki do leczenia zwierząt służą w leczeniu takich chorób zwierzęcych, jak borelioza, zatrucie czy zwykłe przeziębienie podobne do infekcji spotykanej wśród ludzi. Jednocześnie przeznaczone są one dla tych zwierząt, które zostały pogryzione przez pchły. Dostępność tego rodzaju środków jest bardzo ważna zwłaszcza dla właścicieli domowych zwierząt, którzy nie mogą pozwolić na …»
 • Dlaczego ból jelita grubego nie powinien być lekceważony?

  Dlaczego ból jelita grubego nie powinien być lekceważony?

  Każdy na własnym przykładzie wie, że jeżeli coś kogoś boli, to macha na to ręką mówiąc – to nic takiego. Kiedy ból ten utrzymuje się przez dłuższy czas, zdarza się, że sięga po tabletkę przeciwbólową dostępną teraz w coraz większej liczbie sklepów i tyle. W rzeczywistości ból w różnych częściach ciała …»
 • Bezrobocie problem społeczny

  Bezrobocie problem społeczny

  Nasze czasy to czasy, w których żyjemy w pośpiechu ciągłym stresie i pogoni. Cały czas wzrasta bezrobocie, które zamiast się zmniejszać znacznie się zwiększa. Kryzys gospodarczy, który nas dotknął spowodował zamknięcie wielu zakładów co jest związane z likwidacją miejsc pracy. Osoby młodsze mają możliwość znalezienia pracy jeśli skorzystają z różnych kursów …»