Odpowiednie oprogramowanie to optymalne prowadzenie przychodni

prowadzenie przychodniKażdy właściciel czy manager przychodni lekarskiej, kliniki czy nawet poradni pierwszego kontaktu zdaje sobie sprawę z tego, żeby móc prawidłowo oraz optymalnie prowadzić jakąkolwiek placówkę służby zdrowia to musi posiadać profesjonalny, dedykowany program dla przychodni.

Jedynie spełniający najwyższe standardy (zarówno zabezpieczenia IT, łatwość obsługi przez ostatecznego użytkownika, szybkość zapisu i przesyłu danych) program dla przychodni może pozwolić na stabilne i nakierowane na rozwój prowadzenie takiej placówki. Jednak jak wybrać takie oprogramowanie medyczne? No co zwrócić uwagę przy wyborze ewentualnego producenta takiego oprogramowania?
Z całą pewnością jednym z podstawowych parametrów, na który trzeba zwrócić uwagę to chmura obliczeniowa, w której będzie przechowywana cała elektroniczna dokumentacja medyczna.

Sprawdzając jakość oferowanych chmur, należy przyjrzeć się takim atrybutom jak kopia zapasowa (backup), konieczność lub brak dodatkowego oprogramowanie instalowanego na komputerach klienta oraz możliwość dostępu poprzez zdalny pulpit. Pierwsza cecha powie nam gdzie i jak będzie przechowywana kopia wszelkich naszych dokumentów medycznych (http://www.mediporta.pl/funkcje/). Dobrze by było gdyby dane te trzymano z dala od źródła ich głównego przechowywania.

Kolejna sprawa, to instalowanie dodatkowego oprogramowania na komputerach w placówce medycznej. Zagrożeniem takiego rozwiązania jest z pewnością sytuacja gdy dojdzie do awarii naszego oprogramowania lub stacji roboczej. Wtedy do czasu naprawy jesteśmy zawieszeni w pracy. Rozwiązaniem tego jest dostęp do danych przez protokół Remote Desktop. Dzięki temu pracujemy bezpośrednio na serwerze a dostęp do niego mamy z każdego komputera.

Comments are closed.

Advertisement
 • Wschodnie tereny kraju

  Wschodnie tereny kraju

  Jeśli spojrzymy na różnego rodzaju statystyki, czy też mapy rozwoju naszego kraju, to zdecydowanie widać, że największe problemy panują we wschodniej części Polski. Przez lata cały przemysł oraz rozbudowa infrastruktury szły w kierunku zachodnim oraz do warszawy, na północy Polski, czy na Śląsk. Wiele terenów wschodnich w związku z tym nadal …»
 • Migracje społeczne na przestrzeni wieków

  Migracje społeczne na przestrzeni wieków

  Pomimo tego, że niektóre ludy prowadziły typowo wędrowny tryb życia to bez wątpienia większość plemion na przestrzeni wieków zmieniała swoje miejsce zamieszkania . Niegdyś związane było to głównie z poszukiwaniem pożywienia i między innymi bardziej korzystnych warunków pogodowych czy topograficznych. Kwestie te dotyczyły nie tylko zamierzchłych czasów. Dziś choć w odmiennej …»
 • Oferta dostępna w internetowej hurtowni alkoholi

  Oferta dostępna w internetowej hurtowni alkoholi

  Wiele osób nadal zastanawia się nad tym jaka jest różnica pomiędzy robieniem zakupów w stacjonarnej a internetowej hurtowni alkoholi. W wielu przypadkach ta różnica polega jedynie na sposobie realizowania płatności i dostarczania alkoholu do klientów. Osoby przychodzące do tradycyjnej hurtowni alkoholowej mogą płacić gotówką lub kartą i odbierać wybrany przez siebie …»